افزایش کارآیی با تمرکز بر روی نقاط قوت

یزد نام

افزایش کارآیی با تمرکز بر روی نقاط قوت

 

افزایش کارآیی با تمرکز بر روی نقاط قوت

 

سایت یزد نام : معرفی برندهای برتر تجاری ,تولیدی و خدماتی در استان یزد

افزایش کارآیی با تمرکز بر روی نقاط قوت

 

 

آیا تاکنون روی توانایی خود متمرکز شده‌اید؟ یا حس می‌کنید که سرتان به دیوارخورده است واحساس شکست خوردن دارید؟! تلاش ما باید بیشتر بر روی تقویت نقاط ضعف و دور کردن انرژی منفی از کارمندانمان باشد. شاید بپرسید چرا گا …

آیا تاکنون روی توانایی خود متمرکز شده‌اید؟ یا حس می‌کنید که سرتان به دیوارخورده است واحساس شکست خوردن دارید؟!

تلاش ما باید بیشتر بر روی تقویت  نقاط ضعف و دور کردن انرژی منفی از کارمندانمان باشد.

شاید بپرسید چرا گاهی ضعف و سستی بر توانایی ها غالب میگردد؟

جواب این سوال در کارکرد مغز نهفته می‌باشد.

افزایش کارآیی با تمرکز بر روی نقاط قوت
افزایش کارآیی با تمرکز بر روی نقاط قوت

قسمتی از مغز ما متمایل به سستی و ضعف است. باید سعی کنیم تجربیات مثبت را درحافظه بلند مدت خود نگه داریم چون مغز مایل است این تجربیات را به قسمت کوتاه مدت انتقال دهد. در کل ما بطور طبیعی میخواهیم از ضعف و سستی به دور باشیم،  ولی نکوهش و انتقاد و عیب جویی از چیزهایی است که مغز بیشتر به آنها تمایل دارد و تمرکز ما بیشتر به آن سمت کشش پیدا می‌کند.

چهار روش برای پرورش دادن توانایی:

 

۱) توانایی های خود را شناسایی کنید و کاربرد آنها را بیابید

انرژی‌های مثبت قادرند انسان را به سطح بالاتر سوق دهند و هر چه این انرژی بیشتر باشد ما به سطح بالاتری ارتقا پیدا خواهیم کرد.

قدرت کلام و مهارت داشتن در سخنوری یکی از نقاط قوتی است که باید بکار بگیریم و در آن توانایی خود را افزایش دهیم .

کارکرد و ارتباط بین توانایی کار و مغز خود را بازبینی کنید.

مهمترین چیز برای سرمایه گذاری، ارزیابی کردن طرح بصورت دقیق است و شما باید قدرت پیش‌بینی سود را داشته باشید. این تخمین خوبی است که بتوانید بسنجید که مغز و توانایی چگونه با هم کار می‌کنند. باید هر دو را سازماندهی کنید و درباره توانایی و نیرویی که شما را به حرکت در می آورند عمیق‌تر بیاندیشید.

۲) پاسخ چراهای خود را پیدا کنید.

Simon Sinek نویسنده‌ کتابی به نام (( با چرا شروع کن)) درباره همین موضوع نوشته است  و معتقد است که بسیاری از برندهای معروف به خاطر همین چراها، موفق و متفاوت تر هستند.

چرا ما صبح ها از خواب بیدار می‌شویم ؟چرا در بهار زودتر بیدار می‌شویم؟ چرا عاشق می‌شویم؟ چرا گاهی بدون دریافت چیزی کاری برای دیگران انجام می‌دهیم؟…

حالا برای این جمله می توانید چرا اضافه کنید ، من زندگی میکنم ….!!

چرا من زندگی میکنم؟ می‌توانید به این سوال اینگونه امیدوارانه پاسخ دهید:

من باوردارم که این جهان به وجود من نیازدارد و به این ارتباط سالم هر دو نیاز داریم، من میدانم که در این ارتباط بهترین هستم.

من عاشق روابط آسان و ساده در عشق و زندگی هستم. این اهداف توانایی درون شما را شفاف و می‌سازد، انگیزه و انرژی شما را افزایش می‌دهد.

۳)محیط ارتباطات حمایت کننده را توسعه بدهید.

شما باید  فراتر از چیزهایی که در ذهنتان دارید بروید. شما به کمک دیگران نیاز دارید تا توانایی شما را بالاتر ببرند. می‌توانید از کسانی که شما را خوب می‌شناسند بخواهید قدرت‌هایی که در شما پنهان است و شما قادر به کشف آنها نیستید رابه شما بگویند.

۴)نقاط ضعف و نقاط قوت خود را نشانه گذاری کنید.

گاهی اوقات افراد روی ضعف خود سرپوش می‌گذارند و همین ضعف باعت گسترش توانایی می‌گردد، کسانی که در مبارزه کردن قوی هستند هم گاهی دچار ناتوانی می‌شوند، ولی این مهم است که انگیزه خود برای پیروز شدن را از دست نمی‌دهند.

حدس بزنید کدام ضعف در شما نیاز به نشانه گذاری دارد و نیاز به مدیریت صحیح دارند.

وقتی عصبانی هستید و در عین حال نمی‌توانید سر دیگران فریاد بزنید، سعی ‌کنید سرتان را مشغول کاری کنید که در آن توانایی دارید. این گونه از هردو نقطه ضعف و نقطه قوت خود به صورت درست استفاده کرده‌اید.

 

منبع : دریک آنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

تصاویر زیبا از مشاغل ایران در قدیم : صد سال گذشته

تصاویر زیبا از مشاغل ایران در قدیم : صد سال گذشته   هدیه یزد نام به کسبه و صابان مشاغل یزد تصاویر فوق العاده زیبا و خاطره انگیز که شما را تا عمق صد سال در تاریخ فرو خواهد برد . درین تصاویر و عکس های دیدنی میتوانید به وضوح […]
گروه سرگرمی روزنه

جهت ثبت آگهی تماس بگیرید

09199834900