امامزاده سیدجعفر یزد : تاریخچه و معرفی امامزاده

یزد نام

 

امامزاده سیدجعفر یزد : تاریخچه و معرفی امامزاده

امامزاده سیدجعفر یزد

امامزاده سید جعفر محمد (ع) از جمله سادات شریف و جلیل القدری است که اواخر قرن چهارم در شهر یزد دیده به جهان گشوده است . نسب شریف این امامزاده به اتفاق نقل اغلب علمای انساب با شش واسطه به امام ششم برگشته که از قرار زیر می باشد:
ابوجعفر محمد بن ابوالحسن علی بن محمد ابوجعفربن علی علی ابوالحسن بن ابو محمد عبیدالله بن ابویحیی احمد الشعرانی بن ابوالحسن علی العریضی بن الامام جعفر صادق علیه السلام . وی نوه امامزاده جعفر ( محمد ابو جعفر) متوفای 424 هجری قمری یزد می باشد که وی نیز مردی محترم و سیدی جلیل و صاحب کرامات بوده است . امامزاده سید جعفر محمد ظاهرا تولد او در اواخر قرن چهارم هجری ، و وفات ایشان نیز طبق بعضی از قراین در نیمه دوم قرن پنجم هجری می باشد و چون سیدی محترم و جلیل القدر بود مردم شهر یزد به پاس یاد بود وی بر سر تربتش بقعه ایی بنا نهادند بنای کنونی بقعه مشتمل بر حرم ، مسجد و دو شبستان قرینه شرقی و غربی ، با گنبدی نسبتاً بزرگ و جدید الاحداث که متصل به حرم می باشد ضریح مرقد مطهر آن حضرت در سال 1359 بازسازی شده و به جای ضریح چوبی قدیمی بقعه قرار گرفته است . آستان مبارک آن حضرت به دلیل قرار گرفتن در ورودی شهر یزد از سمت شمال غرب علاوه بر زائران محلی مورد توجه خاص مسافران رهگذر نیز می باشد . این موقعیت موجبات رونق فراوان بقعه را فراهم نموده است بنای کنونی مشتمل بر قسمت اداری ، مرکز فرهنگی و قرآنی ، کتابخانه عمومی ، سالن آمفی تئاتر ، زائر سرا ، شورای حل اختلاف ، ایستگاه پلیس ، پارکینگ ، پایگاه مقاومت و … می باشد .

 

امامزاده سیدجعفر یزد
امامزاده سیدجعفر یزد

 

جهت ثبت آگهی خود در یزد نام اینجا کلیک کنید

سایت یزد نام , سایت نیازمندیهای استان یزد معرف برند شما در فضای مجازیست.با کمترین هزینه خدمات و محصولات خود را برای همیشه در اینترنت ثبت نموده و از امتیازات آن بهره مند شوید.همانگونه که میدانید امروزه بسیاری از افراد جهت رفع نیازمندیهای خود از اینترنت استفاده میکنند که این مهم هر روزه رو به افزایش بوده و کسبه ,بازاریان,و مدیران شرکتها و … میتوانند با حضور در دنیای مجازی و تقویت برند خود در اینترنت فروش خود را افزایش داده و ازین موقعیت بالقوه استفاده بهینه کنند.سایت یزد نام بستری را مهیا نموده است تا علاقمندان به افزایش فروش در استان یزد بتوانند بدون نیاز به دانش فنی برند خود را در اینترنت ثبت نموده و از مزایای آن بهره مند شوند.

 

منبع : تارنمای رسمی امامزاده سید جعفرمحمد یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

شیشه و بلوک شیشه ای شیخ علیشاهی یزد

شیشه و بلوک شیشه ای شیخ علیشاهی یزد     به نام او که هرچه داریم از اوست   شیشه بری شیخعلیشاهی یکی از مراکز فروش عمده انواع شیشه و آینه در یزد علاوه بر ارائه خدمات فروش و نصب انواع شیشه ساختمان , شیشه های مشجر وغیره افتخار دارد […]