محله مال امیر یزد : پیشینه و آثار تاریخی محله مال امیر یزد

یزد نام

محله مال امیر یزد : پیشینه و آثار تاریخی محله مال امیر یزد

محله مال امیر یزد

 

 

مالمیر یا مال امیر، از جمله محلات شهر یزد است. این محله از شمال محله آبشور، از جنوب به محله قلعه کهنه، از شرق به محله‌های سرسنگ و یعقوبی، واز غرب به محله فهادان منتهی می‌شوند. یکی از برجسته ترین آثار تاریخی موجود در محله مالمیر مسجد مال امیر یا نومال امیر می‌باشد.

 

ریشه نام

مالمیر یا مال امیر، نامی است که در میان عامه استفاده می‌شود و درست آن مادرامیر است. علت تسمیه محل بنام مادر امیر آن است که مریم ترکان مادرسلطان قطب الدین از اتابکان یزد چون مریاباد (مریم آباد) را ساخت دروازه‌ای بر آن گشود که به دروازه مادر امیر معروف شد و به مرور این نام به این محله رسید شد.

پیشینه

از نوشته‌های منابع محلی یزد چنین بر می‌آید که محله مال امیر در اوایل قرن هفتم هجری احداث گردیده است.

آثار تاریخی

از آثار تاریخی این محله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مسجد نو مال امیر
  • مسجد قدمگاه مال امیر
  • مسجد میرزا
محله مال امیر یزد

 

جهت ثبت آگهی خود در یزد نام اینجا کلیک کنید

سایت یزد نام , سایت نیازمندیهای استان یزد معرف برند شما در فضای مجازیست.با کمترین هزینه خدمات و محصولات خود را برای همیشه در اینترنت ثبت نموده و از امتیازات آن بهره مند شوید.همانگونه که میدانید امروزه بسیاری از افراد جهت رفع نیازمندیهای خود از اینترنت استفاده میکنند که این مهم هر روزه رو به افزایش بوده و کسبه ,بازاریان,و مدیران شرکتها و … میتوانند با حضور در دنیای مجازی و تقویت برند خود در اینترنت فروش خود را افزایش داده و ازین موقعیت بالقوه استفاده بهینه کنند.سایت یزد نام بستری را مهیا نموده است تا علاقمندان به افزایش فروش در استان یزد بتوانند بدون نیاز به دانش فنی برند خود را در اینترنت ثبت نموده و از مزایای آن بهره مند شوند.

 

منبع : ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Next Post

نقاشی ساختمان یزد : ارائه کلیه خدمات نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان یزد : ارائه کلیه خدمات نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان یزد   نقاشی ساختمان رنگارنگ یزد با ارائه خدمات ذیل در خدمت همشریان یزدی و شهرستانهای استان یزد   رنگ آمیزی انواع درب و پنجره های فلزی و چوبی با بهترین کیفیت در کوتاه ترین زمان   عضو اتحادیه […]
نقاشی ساختمان یزد